?

Log in

No account? Create an account

KAMENETZ FOREVER

Камянець-Подільське віртуальне товариство

Previous Entry Share Next Entry
Польска брама, R.I.P.
рай
kamienczanka wrote in kam_pod


Думаю, тут не варто нагадувати, що це унікальний фортифікаційно-гідравлічний комплекс XVI ст. і бла-бла-бла. Це ще й досить крепка пам'ятка архітектури держ. значення. Буду говорити з Демчуком, піду завтра-післязавтра в дирекцію заповідника, буду дізнаватися. Поки що поговорила з місцевими.

Молода мама з дівчинкою, живе поруч з брамою:
- Як впала? Та вона ж і так завалена. О, точно. Впала.

Інша місцева жінка каже, що помітила катастрофу близько тижня тому.

Каміння лежить купою під брамою.
Стан брами на 8 січня 2009 р.:


UPD: коментарі від історика, котрий не хоче називатися:

"Підїхати там не реально. Стіна, що впала, мала кілька великих тріщин.
Навряд чи це справа кримінальна. В них ( в ДІАЗу) є акт за минулий рік про аварійний стан, вони вимагали грошей на укріплення на 2009, навіть їх ніби виділили. Я боюсь, що зараз її спереляку - щоб скандалу не було - "реставруватимуть".
З актів ДІАЗу:
"Надбрамна башта - - стіни камяні частково збережені в незадовільному стані". І з тим же
формулюванням - висновок по всіх інших спорудах комплексу. На консервацію в 2008 році просили на неї 870 тис грв. Всього на реставрацію за проектом УКРзахідпроектреставрації - 1 млн 865 тис грв. станом на 2007 рік.

Так шо діаз про все попереджав і навіть проект розроблений на реставрацію.
.

Результати розслідування і коментарі від влади


  • 1
злобный кариес, от него не спрячишся.....

ви дуже людяні і добрі.

ну на фотографии что с целой стеною явно видна трещина, так что обвал рано или поздно произошел. вот отреставрировать щас врятли получиться, зима всетаки, так что если к лету не забудут то думаю что починят)

Знаєте, коли на башті Захаржевського (На Броді) на день міста-2005 хлопчаки підпалили дах, її полагодили вже за місяць. Бо башту видно з замкового мосту, а там туристи.
Польська брама була спалена в середині дев'яностих. Ніхто і не поворухнувся. Ви справді думаєте, зараз це хтось зробить?:( це ж не розглядається нашими екскурсоводами як об'єкт для показування - ну не знаю чому, може, підбори не хочуть ламати на старій бруківці, може, просто в них такі дивні смаки... Руська поремонтована. Бастіон св. Андрія не так давно перекрили свіжою деревиною. Польска ж - сирота сиротою:(

абсолютно с вами согласен. И место очень интерестное, а экскурсоводы наверное у вас лентяи. Реально у вас очень много таких мест и их надо показывать иначе их ждет похожая судьба!

а у нас только три объекта показывают: крепость, кафедральный костел и ратушу. Остального для экскурсоводов не существует.

Польською Брамою досі не зайнялися не тому,що забили,а тому що в НІАЗу тупо не вистачає коштів. На Замковому Мості роботи (ремонт швів та відновлення кладки) йдуть вже чотири роки,і зроблено трохи більше половини - бо бабло виділяють шматками - потроху кожен рік.
Влітку чув,що на 2009 запланували таки Польську Браму,але в листопаді плани тотально перекроїли - тож будуть там шось робити,чи ні - наразі невідомо.

я тільки від Фенцура, маю інформацію з перших рук - і коли завалилася, і на що тепер сподіватися.

(Deleted comment)
Написала Демчуку. Може, щось знає.

Триндец подкрался не заметно

Хароший рєсторан можна зробити в цьому місці

(Deleted comment)
корочє вивод: нема хазяїна

  • 1